Murowana Goślina: blisko 14 mln zł na inwestycje w 2022 roku

Wydatki w wysokości ponad 68,5 mln zł, dochody blisko 77 mln zł – podczas ubiegłotygodniowej sesji goślińscy radni uchwalili budżet na przyszły rok. Deficyt wyniesie 5,5 mln zł.

Fot. Janusz Ludwiczak

Zdaniem radnej Justyny Radomskiej to jeden z najgorszych budżetów gminy Murowana Goślina i należy rozłożyć kilka inwestycji na kolejne lata:

Gmina Murowana Goślina zamierza wyemitować kolejne obligacje komunalne na ponad 8 mln zł. Z zarzutami o zadłużenie gminy na 33 mln zł nie zgodził się burmistrz Dariusz Urbański.

Podczas jednej z najważniejszych sesji w roku nie zabrakło również polemik pomiędzy burmistrzem a opozycyjnymi radnymi, którzy byli przeciw uchwaleniu budżetu lub wstrzymali się od głosu:

Za podjęciem projektu budżetu było 9 radnych, 5 było przeciw.

W przyszłym roku na inwestycje gmina Murowana Goślina planuje przeznaczyć blisko 14 mln zł. Wśród planowanych zadań jest m.in. przebudowa ulicy Przemysłowej w Murowanej Goślinie, której koszt wyniesie 3,5 mln zł. W budżecie wygospodarowano środki również na przebudowę ulic: Wodnej, Łąkowej czy inwestycje drogowe w Długiej Goślinie, Pławnie i Wojnowie. Zaplanowano również budowę świetlicy wiejskiej w Łopuchowie i Przebędowie, a także modernizację stadionu miejskiego w Murowanej Goślinie. Na ten cel przeznaczono 1 mln 400 tys. zł.