Murowana Goślina: Powstał nowy wiadukt [ZDJĘCIA]

Od piątku kierowcy, piesi i rowerzyści mogą korzystać z nowego wiaduktu w ciągu ulicy Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie. Stary obiekt, znajdujący się nad linią kolejową z Poznania do Wągrowca nie spełniał standardów. Wiadukt miał ograniczoną nośność, nie wszystkie pojazdy mogły z niego korzystać, a ruch sterowany był wahadłowo sygnalizacją świetlną.

Fot. Powiat Poznański/JL

Jak mówi wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński poprzedni obiekt był w fatalnym stanie technicznym:

Starania w kierunku budowy nowego wiaduktu trwały ponad 10 lat. Mówi Jarosław Dobrowolski, radny powiatu poznańskiego:

Nowy wiadukt ma 21 metrów długości i blisko 18 metrów szerokości. Znajduje się na nim również chodnik, a po drugiej stronie droga rowerowa. Wraz z oddaniem do użytku nowej inwestycji na stałą trasę przez ul. Gnieźnieńską powróciły autobusy linii nr 395 z Murowanej Gośliny do Pławna.

Jak zaznacza burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz Urbański inwestycja ta była kluczowa, gdyż nowy wiadukt połączył zachodnią i wschodnią część miasta.

Inwestycja była kluczowa, gdyż nowy wiadukt połączy zachodnią i wschodnią część Murowanej Gośliny, a tym samym ułatwi dojazd do centrum miasta, obiektów użyteczności publicznej oraz do istniejących parkingów w rejonie stacji kolejowej przy ulicy Szkolnej i Kolejowej. Łatwiejszą i bezpieczniejszą drogę do szkoły zyskają również dzieci z takich miejscowości jak Boduszewo czy Rakownia.

Budowa wiaduktu kosztowała 9 mln zł z czego blisko połowa środków pochodzi z dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej.

Dodajmy, że gmina Murowana Goślina planuje w tym roku przeprowadzić remont nawierzchni w ciągu ulicy Gnieźnieńskiej.

Skomentuj wiadomość