Obornickie serca w żwawym tempie biły dla 9-letniego Alexa

Pasjonująca rywalizacja, duch walki i radość z niesienia pomocy innym – to wszystko sprawiło, że wielkim sukcesem zakończyła się charytatywna Sztafeta Biegamy Pomagamy zorganizowana przez Obornicki Klub Lekkoatletyczny

Fot. Sztafeta Biegamy Pomagamy/ KS Fotografia

Tym razem mieszkańcy Obornik i okolic pobiegli dla 9-letniego Alexa Mamrota – chłopca, którego największym marzeniem jest stanąć samodzielnie na nogi i sprawić, by wózek inwalidzki nie był mu już do niczego potrzebny – mówi jeden z organizatorów i uczestników Sztafety Krystian Dombrowicz.

Jak podkreślali organizatorzy, tegoroczna impreza to również kumulacja rekordów. Pierwszy z nich dotyczył frekwencji, bowiem na Stadionie Lekkoatletycznym w Obornikach pojawiło się ponad 40 sztafet, około dwustu zawodników w biegu głównym, w którym każdy z uczestników miał do pokonania dystans dwóch kilometrów. Z kolei w biegach dla najmłodszych ponad setka dzieci rywalizowała na dystansach 60, 100 i 200 metrów.

Inicjatorzy Sztafety nie zamierzają zwalniać tempa nawet poza bieżnią i już zapowiadają kolejne tego rodzaju wydarzenia. Wszystko po to, by zdrowym i hojnym gestem pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.  

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska