Oborniki: Eliminacje Rutnicki Cup 2021

Wczoraj nad jeziorem Żwirki w Obornikach odbyły się eliminacje do finału amatorskiego turnieju piłki plażowej „Rutnicki Cup 2021”. To już 15. edycja tych zawodów, w których udział może wziąć dowolny zespół dwuosobowy, bez względu na wiek czy umiejętności sportowe.

Fot. Poseł Jakub Rutnicki

Zwycięskim duetem na obornickiej plaży okazali się Aleksander Poznański i Oskar Laskowski którzy tym samym, wraz z trzema innymi najlepszymi parami awansowali do turnieju finałowego w Zbąszyniu. – mówi nasz reporter, Sebastian Pawlaczyk.

Uczestnikom eliminacji kibicowała gromka publiczność. Jej niemała frekwencja była związana m.in. z odbywającym się tego samego dnia na obornickiej plaży Festiwalem Smaków Food Trucków – mówi Jakub Rutnicki, poseł na Sejm i organizator całego wydarzenia.   

Turniej „Rutnicki Cup” składa się z kilku zawodów eliminacyjnych. W przyszłym tygodniu odbędą się one w Pniewach, Chrzypsku Wielkim, a 31 lipca w Sierakowie. Wielki finał z udziałem najlepszych par eliminacyjnych,  będzie miał miejsce 1 sierpnia w Zbąszyniu. Pula nagród to około 7 tysięcy złotych.