Sparta Oborniki gra dalej !

Juniorzy młodsi Sparty Oborniki zagrają w gronie ośmiu najlepszych drużyn w kraju. Podopieczni trenerów Marka Arciszewskiego, Joanny Jarysz i Tomasza Witaszaka zwyciężyli w rozegranej w Obornikach 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej.

W zawodach uczestniczyły cztery drużyny.

Sparta wygrała z SPR Wybrzeże IV Gdańsk 36-33 i z ASPR Zawadzkie 45-15. W ostatnim meczu oborniczanie ulegli AZS AWF Warszawa 26-30. Mimo tej przegranej Sparta z pierwszego miejsca awansowała do 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Drugie miejsce zajął AZS AWF Warszawa, który również zagra w kolejnej rundzie rozgrywek.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Pruszkowski – SKF KPR Sparta Oborniki.

Najlepszym strzelcem: Hubert Olszewski – KS AZS AWF Warszawa, a tytuł bramkarza turnieju zdobył Oskar Miler – SKF KPR Sparta Oborniki.

1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z udziałem Sparty Oborniki odbędzie się od 27 do 29 maja w Zabrzu.

Dwie najlepsze drużyny z tego turnieju awansują do wielkiego finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.