W Zielonejgórze pobiegli wzdłuż Warty

Blisko stu uczestników wzięło udział w „Wartkiej dyszce – wartkiej piątce”, czyli w biegu wzdłuż rzeki Warty, organizowanym przez Stowarzyszenie LZS Gminy Obrzycko w pobliskiej Zielonejgórze. To była już trzecia edycja tego wydarzenia, w którym udział mógł wziąć każdy, kto chciał spróbować swoich sił w bieganiu po leśnych i nadrzecznych ścieżkach.

Fot. Materiały organizatorów

Tytułowa „dyszka” i „piątka” to liczba kilometrów, z którymi musieli zmierzyć się biegacze. A kto okazał się najszybszy? O tym mówi jedna z organizatorek wydarzenia, Agnieszka Łopińska. 

W tym roku po raz pierwszy w ramach „Wartkiej dyszki-wartkiej piątki” odbył się także bieg dla najmłodszych, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. W sumie wystartowało ponad siedemdziesięcioro dzieci. Imprezie towarzyszył także marsz nordic walking.

Miłośnicy „Wartkiej dyszki-wartkiej piątki” nie zamierzają zwalniać tempa i to nie tylko w trakcie biegania, ale i w kwestiach organizacyjnych. Inicjatorzy zapowiadają bowiem czwartą edycję tego wydarzenia, które odbędzie się już za rok. 

Skomentuj wiadomość