6 mln zł dla szpitala w Pile

2 mln zł z programu „Dostępność Plus dla Zdrowia”, 4 mln z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” – dwie duże dotacje trafią do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Fot. M.Wolski

Pieniądze z programu „Dostępność Plus dla Zdrowia” przeznaczone będą m.in. na likwidację barier architektonicznych, które znajdują się w pilskim szpitalu – mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

W ramach programu kadra szpitala przejdzie szkolenia związane z podnoszeniem umiejętności obsługi osób niepełnosprawnych oraz nauką języka migowego.

Realizacja programu rozpocznie się w lipcu i potrwa 1,5 roku – zapowiada dyrektor szpitala, Wojciech Szafrański.

Przy szpitalu powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, ławki i podjazdy. Kupiony będzie nowoczesny stół operacyjny, wózki inwalidzkie, łóżka i pionizator.

Z kolei 4 mln z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” przeznaczone będą na przebudowę Poradni Endoskopii, Poradni Okulistycznej i całego Oddziału Okulistycznego.

Powstanie sala operacyjna i nowe sale badań. Zaplanowano także kupno stołu radiologicznego, lasera, urządzeń do mierzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz wózków operacyjnych.

Procedury przetargowe już się rozpoczęły. Mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski:

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu miesięcy w pilskim szpitalu powstały: Punkt Przyjęć Planowych, Stacja Dializ, Oddział Nefrologii oraz nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Nowością dosłownie ostatnich dni jest Oddział Chemioterapii, który już przyjmuje pierwszych pacjentów.