Brutalnie pobili bezdomnego. Grozi im dożywocie

Trzech młodych mieszkańców Piły usłyszało zarzut usiłowania zabójstwa 53-letniego mężczyzny.

Fot. KP Policji w Pile

Na ślad przestępstwa policjanci wpadli przypadkowo. Zaczęło się od kradzieży motoroweru na jednym z pilskich osiedli. W tej sprawie zatrzymano dwóch 20-latków. Funkcjonariusze odzyskali również motorower.

W telefonach sprawców kryminalni odkryli jednak nagrania pobicia nieznanego mężczyzny na bulwarach w centrum Piły. Policjanci szybko ustalili tożsamość pokrzywdzonego. Okazał się nim bezdomny mężczyzna w wieku 53 lat. W tej sprawie zatrzymano trzeciego ze sprawców, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Piły.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty usiłowania zabójstwa 53-letniego mężczyzny. Napastnicy brutalnie bili i kopali pokrzywdzonego, a także grozili mu pozbawieniem życia. Bezdomny ciężkim stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie przez kilka dni był nieprzytomny. Sprawcy po pobiciu mężczyzny zabrali mu także jego telefon komórkowy oraz dokumenty – informuje sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile:

Sąd Rejonowy w Pile tymczasowo aresztował sprawców na okres trzech miesięcy. Dwóch z nich usłyszało również dodatkowe zarzuty związane z dokonaniem rozboju na pokrzywdzonym oraz kradzieżą motoroweru.

Trzem mężczyznom za popełnione przestępstwo może grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.