Doskonały występ zawodników z Piły na Mistrzostwach Polski w kickboxingu

Mistrzostwa K1 seniorów i juniorów, które odbyły się w Legnicy, zgromadziły prawie 300 zawodników z kilkudziesięciu klubów.

Piłę i klub Sporty Walki reprezentowała piątka czołowych zawodników: Dawid Siek, Piotr Woźniak, Alicja Bartosińska, Miłosz Bogucki i Maciej Różyło.

Każdy wrócił z mistrzostw ze zdobyczą medalową a klub Sporty Walki Piła został sklasyfikowany na 4 miejscu wśród 76 zgłoszonych do Mistrzostw klubów.

Fot. Klub Sporty Walki Piła

Wśród seniorów Piotr Woźniak w kategorii 57 kg został Mistrzem Polski zdobywając ten tytuł już po raz piąty z rzędu. Przy czym trzy pierwsze tytuły zdobył będąc juniorem, a dwa kolejne już w gronie seniorów. Po turnieju Piotr Woźniak otrzymał powołanie do Kadry Narodowej seniorów K1 i ma dużą szansę na reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata, które w październiku odbędą się we Włoszech.

Miejsce w kadrze narodowej ma również Dawid Siek, który tym razem wystąpił w wyższej niż zwykle kategorii 75 kg. Po trzech świetnych pojedynkach ostatecznie zdobył brązowy medal w najtrudniejszej zdaniem wielu kategorii wagowej.

Świetnie spisali się także juniorzy z Piły. Złote medale w Legnicy zdobyli Miłosz Bogucki i Alicja Bartosińska. Dla Miłosza Boguckiego to kolejny w tym roku świetny występ, gwarantujący start na Mistrzostwach Europy juniorów w listopadzie w Czarnogórze. Z kolei dla Alicji Bartosińskiej to pierwsze złoto w karierze.

Piąty z pilan, Maciej Różyło, zdobył srebrny medal w gronie juniorów młodszych i również on otrzymał powołanie do kadry juniorów.

W przeddzień Mistrzostw Polski do zawodników dotarła świetna wiadomość: po trzyletniej próbie kickboxing został pełnowartościowym sportem olimpijskim. To znakomita wiadomość dla polskiej reprezentacji, która na wszystkich międzynarodowych imprezach zawsze znajduje się w czołówce klasyfikacji medalowej.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój naszych zawodników i liczymy, że w przyszłości któryś z nich zdobędzie medal olimpijski !

W tym samym czasie w Koszalinie w turnieju bokserskim wystąpiły juniorki sekcji bokserskiej Sportów Walki Piła. Oliwia Stolarczyk stoczyła pojedynek niepunktowany, natomiast Julianna Rutkowska zwyciężyła w prestiżowym pojedynku z zawodniczką Szamotuły Boxing Team, Dagmarą Kaliszan. Występ dziewczyn dobrze prognozuje przed Mistrzostwami Polski juniorek w boksie, które odbędą się już w tym tygodniu.