Klaudia Adamek, lekkoatletka Gwardii Piła, otrzymała stypendium olimpijskie

Klaudia Adamek to “olimpijska nadzieja” północnej Wielkopolski. Karierę sportową rozpoczęła w Zakrzewie i kontynuuje w Pile.

Fot. M.Wolski

W imieniu marszałka, Marka Woźniaka stypendium olimpijskie wręczył członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacek Bogusławski.

Urząd Marszałkowski przyznaje stypendia olimpijskie w wysokości 3 tys. zł miesięcznie wszystkim wielkopolskim zawodnikom, którzy uzyskują minima olimpijskie lub wyniki potwierdzone przez odpowiednie związki sportowe, uprawniające do startu na Igrzyskach Olimpijskich.

Klaudia Adamek, która niedawno wywalczyła srebrny i złoty medal na Mistrzostwach Świata Sztafet w Chorzowie, podziękowała za stypendium i zapewniła, że dzięki niemu dalej będzie mogła realizować swoje sportowe marzenia.

To czy zawodniczka Klubu Sportowego Gwardia Piła znajdzie się w składzie sztafety 4×100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, okaże się po Mistrzostwach Polski seniorów, które pod koniec czerwca odbędą się w Poznaniu.

Przy okazji wręczenia stypendium olimpijskiego, gratulacje dla Klaudii Adamek złożył radny Województwa Wielkopolskiego, Henryk Szopiński, który przypomniał, że obecna zawodniczka Gwardii Piła pierwsze sportowe kroki stawiała między innymi w kierowanym przez niego Domu Kultury w Zakrzewie.

Z kolei prezydent Piły, Piotr Głowski, wręczył biegaczce koszulkę z napisem „Piła”, która specjalnie na potrzeby Igrzysk została utrzymana w biało-czerwonych barwach.