Kogo szukają firmy z Piły?

W Pile po dwuletniej przerwie spowodowanej przez pandemię odbyła się 16. edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Była okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm, które przygotowały wiele ciekawych ofert pracy.

Fot. M.Wolski

Otwierając targi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska podkreśliła, że mimo niesprzyjających warunków, pilskie firmy rozwijają się dynamicznie.

I taką szansa w opinii wiceprezydent Beaty Dudzińskiej są nowe miejsca pracy, które oferują rozwijające się w Pile firmy.

Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery są największym tego typu wydarzeniem w północnej Wielkopolsce. Ich adresatem są zarówno osoby wchodzące na rynek pracy jak i te, które szukają nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Mówi Krzysztof Rauhut z Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Wśród instytucji, które prezentowały się na targach było też stoisko Pilskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Mówi Marian Martenka, pełnomocnik prezydenta Piły ds. rodziny, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Kogo zatem szukają pilskie firmy?

To m.in. pracownicy produkcji, operatorzy, ślusarze, spawacze, magazynierzy, specjaliści ds. zakupów, konstruktorzy, mechanicy, graficy, informatycy, księgowi, logistycy, kucharze i inni.