Krok milowy w rozwoju szpitala w Pile

Jeszcze w tym roku do Szpitala Specjalistycznego w Pile trafią: zestaw do neuronawigacji i mikroskop operacyjny.

Fot. M.Wolski

Umowę na zakup tego sprzętu podpisali w Pile wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Z urządzeń będą korzystały oddziały: Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej oraz Neurochirurgii. Zakup jest możliwy dzięki dotacji z budżetu wojewody wielkopolskiego w wysokości 1 mln 560 tys. zł. Mówi wojewoda Michał Zieliński.

Są to nowoczesne urządzenia, o które pilski szpital zabiegał już od dłuższego czasu. Nowy mikroskop operacyjny zastąpi stary sprzęt, który służy tutaj od chwili, kiedy szpital zbudowano, czyli 30 lat – podkreśla dr n. med. Łukasz Łuczewski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Zupełną nowością w pilskim szpitalu będzie zestaw do neuronawigacji. Takiego sprzętu w ogóle tutaj nie było. Dysponują nim tylko największe kliniki w kraju – wyjaśnia Maciej Mielczarek, ordynator Oddziału Neurochirurgii.

Sprzęt, który trafi do pilskiego szpitala to najwyższa medyczna półka. Maciej Mielczarek podkreśla, że jego zakup to „krok milowy” w rozwoju placówki.