Mistrzostwa Polski w judo w Pile [relacja i zdjęcia]

Piła była gospodarzem Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w judo. Areną zawodów była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 6.

Fot. M.Wolski

W Mistrzostwach uczestniczyło blisko 500 zawodników, którzy reprezentowali 135 klubów z całej Polski. Gościem specjalnym Mistrzostw był trener męskiej kadry Polski seniorów, Rashad Hasanov.

Mistrzostwa były „debiutem” nowej hali sportowej, która powstała przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich. Mówi prezydent Piły Piotr Głowski, który otworzył Mistrzostwa.

Organizatorem zawodów był klub UKS 6 Piła, prowadzony przez duet trenerów Józefa i Tomasza Jopków. Józef Jopek to wiceprezes Polskiego Związku Judo oraz prezes Okręgu Polskiego Związku Judo w Poznaniu, natomiast jego syn Tomasz Jopek jest trenerem kadry narodowej juniorów młodszych. Jak mówi Józef Jopek, Mistrzostwa Polski Młodzików odbyły się dzięki wsparciu wielu insytucji.

Spośród reprezentantów północnej Wielkopolski najbliżej podium był Mateusz Dolny. Zawodnik UKS Copal Trzcianka zajął 5 miejsce w wadze 90 kg.

Patronem medialnym Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w judo było Radio Wielkopolska.