Oszust z Piły w rękach Policji. Szukała go cała Polska

26-letni oszust poszukiwany przez kilka prokuratur z terenu całego kraju zatrzymany przez pilskich kryminalnych. Mężczyzna za pośrednictwem portalu OLX wystawiał ogłoszenia z przedmiotami, który w ogóle nie posiadał.

Fot. KP Policji w Pile

Zainteresowane osoby przelewały pieniądze na wskazane przez pilanina konto i oczekiwały na wysyłkę oferowanego produktu, która nigdy nie doszła do skutku.

Policjanci w miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczyli telefony oraz karty sim, którymi oszust posługiwał się w celu tworzenia fikcyjnych ogłoszeń.

To nie wszystkie przestępstwa, które ma na sumieniu 26-latek z Piły.

Mężczyzna wystąpił o kredyt przedstawiając nieprawdziwy dokument. Użył w tym celu fałszywego potwierdzenia przelewu za swoje wynagrodzenie, aby mogła wzrosnąć jego wiarygodność w banku. I w ten sposób wyłudził ponad 3 tysięcy złotych.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci spodziewają się ujawnienia kolejnych oszustw, których mógł dokonać mężczyzna. 26-letni pilanin był poszukiwany przez m.in. prokuraturę w Białymstoku, Tarnowskich Górach, Radomiu, Olsztynie i Poznaniu, a także przez jeden z komisariatów Policji w Krakowie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z fałszowaniem dokumentu, wyłudzeniem kredytu oraz dokonaniem trzech oszustw na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.