Piła ma nową komendę Policji [zdjęcia]

Jest nowoczesna, bardzo dobrze wyposażona, nieporównywalna do starej i za blisko 76 mln złotych powstała w niecałe dwa lata.

Fot. M.Wolski

Policjanci z Piły mają nową, wyczekiwaną od lat Komendę Powiatową. W jej otwarciu uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W nowej KPP w Pile na co dzień pracuje ponad 230 policjantów i blisko 60 pracowników cywilnych. Koszt inwestycji został pokryty z funduszu programu modernizacji Policji oraz wsparty przez lokalne samorządy. Od początku nad jej realizacją czuwał poseł i obecny wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Nowa komenda w Pile składa się z trzech budynków: administracyjnego, garażowo-magazynowego oraz z kojcami dla psów służbowych. Mówi Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

Warunki pracy policjantów w nowej komendzie są nieporównywalne ze starą – mówi podinsp. Marcin Kowalski, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

Jaki los czeka starą komendę Policji w Pile? Tego jeszcze nie wiadomo. Zwolennikiem jej rozebrania jest pilanin, wiceminister Grzegorz Piechowiak.

W trakcie uroczystego otwarcia nowej komendy w Pile padły zapowiedzi, że w najbliższym czasie nowe komisariaty powstaną w Białośliwiu (pow. pilski) i Budzyniu (pow. chodzieski).