Pilanie pomogli choremu Mikołajowi i pokazali, że „razem możemy więcej”

Tuż przed mikołajkami na Targowisku Miejskim w Pile odbył się finał akcji charytatywnej „Razem możemy więcej – pomagamy Mikołajowi”.

Fot. Tarpil

Jej adresatem był Mikołaj Giersz, który od urodzenia cierpi na wiele chorób. Mówi Andrzej Gabryelów, prezes miejskiej spółki „Tarpil”, która zarządza targowiskami w Pile.

Podczas finału akcji „Razem możemy więcej” wystąpili: duet Daria i Mateusz Wyka, oraz uczniowie Centrum Kształcenia Nauka. Była okazja do degustacji słodkości, a chętni mogli też skorzystać z malowania twarzy przez animatorkę Natalię Ostalowską.

Na finał Andrzej Gabryelów przekazał symboliczny czek oraz skrzynkę z zebranymi kartkami imieninowymi dla Mikołaja.

W pisaniu tych kartek prym wiedli uczniowie szkół podstawowych nr: 1, 2, 3 i 6. Łącznie z licytacji internetowych i kwesty na targowisku zebrano na leczenie Mikołaja 7312,42 zł.

Mikołajowi, który jest podopiecznym Fundacji „Złotowianka” można dalej pomagać. Zbiórka trwa na stronie „Złotowianki” (zlotowiankahelp.pl).

Nie była to pierwsza akcja charytatywna na Targowisku Miejskim w Pile. Tarpil od lat organizuje wydarzenia, których celem jest pomoc dla chorych dzieci.

Kto będzie następnym bohaterem akcji „Razem możemy więcej”, której finał zaplanowano na czerwiec przyszłego roku, przekonamy się już wkrótce.