Rozśpiewany Mikołaj w Pile

W miniony weekend najważniejszym miejscem w Pile był pl. Konstytucji 3 Maja, na którym odbyła się kolejna edycja Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Fot. M.Wolski

Wszystko zaczęło się jednak na pl. Staszica od rozświetlenia miejskiej choinki. Później akcja przeniosła się już na pl. Konstytucji, na który św. Mikołaj i jego pomocnicy wjechali wyjątkowym, zabytkowym samochodem.

Największą uciechę z wizyty Mikołaja oczywiście mieli najmłodsi. Ci, którzy byli najbliżej sceny mogli zapunktować i mu zaśpiewać.

Okazało się, że Mikołaj i jego pomocnicy znają spory zasób świątecznych piosenek. Warto było posłuchać i poczuć, że zbliżają się Święta.

Przez cały czas działał Poczta św. Mikołaja, a Mikołaj zanim opuścił pilski Jarmark, zdążył jeszcze złożyć wszystkim życzenia

Mikołaj odjechał swoim czerwono-białym samochodem, a wszystkie dzieci, które odwiedziły Jarmark Bożonarodzeniowy w Pile mogły m.in. obejrzeć szopkę ze zwierzętami lub bezpłatnie skorzystać z lunaparku.

Na Jarmarku pojawili się też Motomikołaje z Klubu Turystyki Motocyklowej Husaria Piła i wystąpiła Pilska Orkiestra Rozrywkowa. Był spektakl dla dzieci “Jak Mikołaj zerwał się z choinki” oraz koncerty zespołu góralskiego Ondraszaki, który wystąpił w sobotę i niedzielę. Duże wrażenie zrobiła też niedzielna Parada ze św. Mikołajem w wykonaniu Teatru Żywego z Bielawy. Były też życzenia świąteczne prezydenta Piły i na koniec koncert kolęd.