W Pile powstanie Centrum Innowacji Technologicznych

Budowa Centrum innowacji Technologicznych pochłonie prawie 28 mln zł. W tym jest ok. 24 mln dofinansowania z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałą kwotę – 4 mln 200 tys. – dokłada Powiat Pilski.

Fot. M.Wolski

Mówiła przy okazji podpisania umowy o przekazaniu dotacji członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Paulina Stochniałek.

W Centrum Innowacji Technologicznych, które powstanie przy Zespole Szkół Technicznych w Pile, znajdzie się 26 pracowni technicznych, w których swoje umiejętności i wiedzę podnosić będą przyszli specjaliści z zakresu robotyki, automatyki, pneumatyki, informatyki i diagnostyki samochodowej.

Wyjaśniał starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Kwota ok. 24 mln zł to najwyższe w historii dofinansowanie, które trafia do Powiatu Pilskiego.

Przy okazji konferencji prasowej, na której umowę na dofinansowanie inwestycji z ramienia Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego podpisali członkowie Zarządu Województwa: Paulina Stochniałek i Jacek Bogusławski, doszło do niecodziennego ”zgrzytu” między Pauliną Stochniałek a radnym wojewódzkim z ramienia PiS, Adamem Bogrycewiczem.

Paulina Stochniałek poprosiła Adama Bogrycewicza, aby nie uczestniczył w konferencji i stanął obok.

Członkini Zarządu Województwa wyraźnie podkreśla, że jej decyzja nie nie była skierowana przeciwko innym radnym Sejmiku z Prawa i Sprawiedliwości.

Radny Adam Bogrycewicz pytany o komentarz stwierdził, że jest mu przykro i przypomniał, że w trakcie procedowania wniosku i przyznawania środków na budowę Centrum Innowacji Technologicznych wielokrotnie kontaktował się z nim starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Dodajmy jeszcze, że Centrum Innowacji Technologicznych, które powstanie w Pile, ma być gotowe w 2023 roku.