Zaciągał kredyty na matkę. Grozi mu 8 lat więzienia !

32-letni mieszkaniec Piły zaciągnął 87 kredytów na swoją matkę. Łączna kwota pożyczek to 150 tys. zł. Mężczyzna usłyszał 87 zarzutów.

Fot. KP Policji w Pile

Jak ustalili śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, pilanin przez ponad rok zaciągał kredyty na swoją 64-letnią matkę.

Kobieta zgłosiła się do policjantów o pomoc ponieważ dostawała coraz więcej ponagleń do zapłaty z różnych firm windykacyjnych, a sama nigdy nie zaciągnęła żadnej pożyczki. Funkcjonariusze zbadali każde zgłoszenie, które dotyczyło pokrzywdzonej.

32-letni syn na prośbę swojej mamy wielokrotnie wykonywał przelewy z jej konta na poczet comiesięcznych rachunków. Będąc w posiadaniu jej pełnych danych oraz dostępu do konta bankowego zaciągnął na nią 87 pożyczek, których łączna wartość wyniosła blisko 150 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna swoim działaniem wprowadził w błąd 19 firm kredytowych – informuje sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Mężczyzna usłyszał aż 87 zarzutów dotyczących osiągnięcia korzyści majątkowej przez wprowadzenie w błąd pożyczkodawcy. Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska