Zadbaj o „czyste powietrze”

Trwa program „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na wymianę starego pieca lub ocieplenie budynku.

Fot. mat.org.

—ARTYKUŁ SPONSOROWANY—

Celem programu jest poprawa jakości powietrza poprzez wymianę starych, kopcących pieców oraz termomodernizację budynków, co zmniejszy wydatki na ogrzewanie. Uzyskana dotacja pozwoli zaoszczędzić na rachunkach i zadbać o domowy budżet.

Są trzy poziomy dofinansowania: 30, 60 a nawet 90 procent – uzależnione od dochodów wnioskodawcy. Z dofinansowania może skorzystać właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego składając wniosek przed, w trakcie lub po zakończonym przedsięwzięciu, pod warunkiem poniesienia pierwszego kosztu maksymalnie 6 miesięcy przed złożeniem wnioskuwyjaśnia Joanna Bolesta z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piły.

Wnioski można składać samodzielnie bądź skorzystać z pomocy gminy, do której serdecznie zapraszam. W Urzędzie Miasta w Pile pomożemy wypełnić i złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i bezpłatnie pomożemy w uzyskaniu dotacji – dodaje Joanna Bolesta.

Udział w programie „Czyste Powietrze” to dobry przykład, to mądry wybór – to jedyne i opłacalne rozwiązanie.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.czystepowietrze.gov.pl

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska