Droga powiatowa w Jankowicach zamknięta na trzy tygodnie

Przez najbliższe trzy tygodnie z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jeżdżący przez Jankowice w gminie Tarnowo Podgórne.

Fot. Pixabay

W związku z remontem drogi powiatowej nr 1890P całkowicie dla ruchu zamknięta jest ulica Ogrodowa w Jankowicach. Objazd został poprowadzony ulicami Wiśniową i Południową w Jankowicach i dalej przez Rumianek, Gaj Wielki, Grzebienisko i Ceradz Dolny.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu w ramach inwestycji ułożona zostanie nowa nawierzchnia ścieralna, miejscami cała konstrukcja nawierzchni i krawężniki. Wymieniona zostanie także kostka chodnikowa.

Map. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

I przypomnijmy, że do soboty potrwa remont przejazdu kolejowego w Biskupicach niedaleko Pobiedzisk. Objazd prowadzi przez Promno. Trasy autobusów linii nr 478 i 485 zostały skrócone do przystanku przy ul. Dworcowej w Biskupicach.

Z kolei w Swarzędzu zamknięta jest ulica Średzka pomiędzy ulicami Kórnicką i rondem Floriana Fiedlera. Objazd wyznaczono ulicami Średzką, Staniewskiego i Kórnicką. Tą samą trasą kursują również swarzędzkie autobusy, które zatrzymują się dodatkowo na tymczasowym przystanku przy ul. Złotej.