Komunikacja w długi weekend

Podczas długiego weekendu inaczej będzie funkcjonować komunikacja publiczna w aglomeracji poznańskiej.

Fot. Janusz Ludwiczak

W czwartek, 11 listopada autobusy podmiejskie obsługiwane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta. Podobnie będzie w swarzędzkiej komunikacji.

W długi weekend kursować będą autobusy linii nocnej nr 252 z poznańskiej Śródki przez Koziegłowy, Czerwonak, Owińska, Bolechowo i Murowaną Goślinę do Przebędowa, a także linii nr 253 z Poznania do Suchego Lasu i Chludowa, oraz linii nr 258 do Tarnowa Podgórnego oraz 259 do Rokietnicy. Na linii nr 219 wykonywane będą kursy do pętli Starzyny/Rynkowa.

W piątek, 12 listopada zarówno na wszystkich liniach ZTM, jak i w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej będzie obowiązywać sobotni rozkład jazdy. Jedynie linie podmiejskie kursujące z Poznania do gminy Czerwonak i Murowana Goślina będą kursować według roboczego rozkładu jazdy.
Ponadto realizowane będą dodatkowe kursy na linii nr 486 o godz. 4:20 spod swarzędzkiego dworca i o godz. 4:45 z Siekierek, a także na linii nr 484 – tuż przed godz. 7 do Tulec oraz o godz. 16:23 z pętli „Swarzedz/Węzeł PKP”.

W poświąteczny piątek, normalnie zgodnie z obowiązującym rozkładem będą kursować autobusy w gminach Pobiedziska i Kostrzyn.

I jeszcze dobra informacja dla kierowców. W piątek, 12 listopada nie będą pobierane opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania, która zlokalizowana jest na swarzędzkim Rynku i pl. Niezłomnych.

Pociągi Kolei Wielkopolskich 11 listopada jeździć będą tak jak w każdą niedzielę, zaś w piątek pojadą jak w każdy dzień roboczy. Aktualny rozkład można sprawdzić w portalu pasażera – www.portalpasazera.pl.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska