Skradziono dzwon

Spod kościoła w Chybach niedaleko Tarnowa Podgórnego skradziono ważący ponad 150 kilogramów zabytkowy dzwon z 1853 roku. Sprawców nietypowej kradzieży szuka teraz policja.

Fot. Archidiecezja Poznańska

Zwracam się z apelem do osób, które się do tego przyczyniły, by ten dzwon gdzieś podrzucili, poinformowali gdzie możemy go odebrać. Apeluję, by nie niszczyli, ani nie oddawali na złom. Jest to zabytek. Ma on dużą wartość dla mieszkańców Chyb, który przetrwał czas obu wojen i okres represjonowania kościoła – powiedział ks. Krzysztof Frąszczak, proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Baranowie.

Dzwon wpisany jest do rejestru zabytków przez Miejskiego Konserwatora w Poznaniu, ma 60 cm wysokości i jest bogato zdobiony. Na jego czaszy umieszczone są wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego, a z drugiej strony Madonny z Dzieciątkiem.

Osoby, które posiadają jakie kol wiek informacje na temat skradzionego dzwonu proszone są o kontakt z parafią pod adresem e-mailowym: baranowo@archpoznan.pl lub o kontakt z Komisariatem Policji Poznań Jeżyce.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska