Suchy Las, Czerwonak, Murowana Goślina: zmiany w komunikacji

Wraz z początkiem października zmieni się trasa autobusów linii nr 901, kursujących ze stolicy Wielkopolski do Suchego Lasu. Przyspieszeniu ulegnie również pierwszy sobotni kurs autobusów linii nr 342 z poznańskiej Śródki przez Czerwonak i Murowaną Goślinę do Przebędowa.

Fot. ZTM Poznań

Zmiany dotyczą trasy prowadzącej przez Złotniki. I tak od 1 października autobusy linii nr 901 kursować będą ulicami: Sosnową, Jaskółczą i Muchomorową. Na nowej trasie uruchomiony zostanie nowy przystanek: Złotniki/Jaskółcza. Jednocześnie linia nr 901 przestanie obsługiwać przystanek Jelonek/Nektarowa.

Autobusy linii nr 901 pomiędzy pętlą PeSTki z dworca na os. Sobieskiego w Poznaniu, przez Suchy Las do pętli Złotniki/Osiedle nadal w dni robocze będą kursować co pół godziny, a weekendy średnio co 60 minut.

Niewielkie zmiany również w kursowaniu autobusów linii nr 342 z poznańskiej Śródki przez Koziegłowy, Czerwonak, Owińska, Bolechowo i Murowaną Goślinę do Przebędowa. Przyspieszeniu ulegnie pierwszy sobotni kurs ze Śródki. Autobusy linii nr 342 będą teraz do Przebędowa odjeżdżać 12 minut wcześniej, a więc o godz. 5:11.

Map. ZTM Poznań
RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska