Utrudnienia w centrum Swarzędza i Pobiedzisk

Z utrudnieniami w ruchu w centrum Swarzędza muszą liczyć się kierowcy. Rozpoczęła się przebudowa ulicy Kórnickiej. Zamknięta dla ruchu jest również ulica Powstańców Wielkopolskich w centrum Pobiedzisk.

Fot. UMiG Pobiedziska

W ubiegłym tygodniu zakończył się remont ulicy Średzkiej, pomiędzy Kórnicką i Słoneczną. Na swoje trasy powróciły autobusy linii nr 405, 406, 407, 484, 494 i 497 oraz nocnej 400-tki.

Jeden remont się zakończył, kolejny rozpoczął. W drugim etapie przebudowy drogi powiatowej zmodernizowana zostanie ulica Kórnicka, na odcinku od Średzkiej do Pogodnej.

Objazd prowadzi ulicami: Średzką i Staniewskiego. Kierowcy samochodów osobowych mogą również ominąć zamknięty odcinek drogi jadąc alternatywnym objazdem przez ulicę Pogodną.

Zmienioną trasą przez ulicę Staniewskiego jeżdżą autobusy linii nr 499, łączące osiedle Leśne w Zalasewie z dworcem na os. Kościuszkowców w Swarzędzu.

Utrudnienia również w Pobiedziskach. W związku z budową kanalizacji i remontem nawierzchni drogi całkowicie dla ruchu zamknięta jest ulica Powstańców Wielkopolskich. Objazd prowadzi ulicami Królowej Jadwigi i Różaną.

W Swarzędzu trwa remont ulicy Kórnickiej
Map. OpenStreetMap, opracowanie: Janusz Ludwiczak
W Pobiedziskach zamknięta dla ruchu jest ulica Powstańców Wielkopolskich
Map. OpenStreetMap, opracowanie: Janusz Ludwiczak