Wybrano najlepsze dania z pyry i z kapusty

Po najsmaczniejszych chlebach i wyrobach piekarniczo-cukierniczych, a także najlepszych pączkach, miodach i nalewkach przyszedł czas na wybranie najlepszych dań z pyry i z kapusty.  

Fot. Instytut Skrzynki

Podczas tegorocznej odsłony Smaków Regionów na Międzynarodowych Targach Poznańskich Kapituła Konkursowa przyznała aż 10 certyfikatów za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 – w kategorii Smak Kapusty:

Jak dodaje Liliana Kubiak z Instytutu Skrzynki wśród zgłoszonych dań z kapusty była kirgijska zupa „Langman klasyczny” z kapustą pekińską.

Z kolei w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie wybrano najlepsze smaki pyry powiatu poznańskiego. Kapituła Konkursowa zwróciła uwagę na smak szarych klusek, pierogów, sałatek ziemniaczanych oraz placków ziemniaczanych z cukinią, choć królowała pyra z gzikiem.

Certyfikat za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego 2021 – Smak Pyry” otrzymała m.in. faszerowana pyra przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Plewisk. Wśród nagrodzonych dań znalazły się m.in. sałatka ziemniaczana z serem żółtym sporządzona przez Klaudię Wiśniewską z gminy Komorniki czy tartinki ziemniaczane ze śledziem od Haliny Poprawa z Lubonia.