Chłopcy z Placu Broni, Golden Life i Dawid Kwiatkowski oraz Festiwal Orkiestr Dętych na Dni Swarzędza

W sobotę na polanie nad Jeziorem Swarzędzkim zagrają dla nas popularni i lubiani artyści – zespoły znane trochę starszemu pokoleniu: Chłopcy z Placu Broni i Golden Life oraz Dawid Kwiatkowski, entuzjastycznie oczekiwany przez młodsze pokolenie. Dzień później zaplanowano Festiwal Orkiestr Dętych.

Tegoroczne Dni Swarzędza będą miały wyjątkowy charakter przede wszystkim ze względu na to, iż tak długo nie mogliśmy spotkać się w przestrzeni publicznej, by wspólnie świętować. 3 i 4 lipca nadarzy się pierwsza ku temu okazja.

W pierwszą sobotę lipca na Polanie nad Jeziorem Swarzędzkim zagrają popularni i lubiani artyści – zespoły znane trochę starszemu pokoleniu: Chłopcy z Placu Broni i Golden Life oraz entuzjastycznie oczekiwany przez młodsze pokolenie Dawid Kwiatkowski.

Chłopcy z Placu Broni – zespół rozpoczął swoją karierę w latach 80-tych XX wieku. Znany przede wszystkim fanom polskiego rocka, był stałym gościem wielu festiwali muzycznych. Zasłynął przede wszystkim dzięki takim przebojom jak: “O Ela”, “Jezioro Szczęścia”, czy “Kocham Wolność”.

Golden Life – grupa działa z powodzeniem od 1988 roku. Ich eklektyczna muzyka, mieszająca różne style od rocka, popu, rapu do country, od wielu dekad ma wierne grono słuchaczy. Najbardziej znane utwory zespołu to “Wszystko to co mam” i “24.11.94”.

Dawid Kwiatkowski – polski wokalista młodego pokolenia, osobowość sceniczna, trener muzycznego programu telewizyjnego TVP2 The Voice Kids. Każdy z jego koncertów to energetyczne show ze świetnymi muzykami, grane 100% live.

Po koncertach rozpocznie się wieczór z muzyką klubową. Do tańca porwą nas dj Skytech, duet Melo.Kids oraz DJ Zet, DJ Johny i DJ Nina Suerte.

Przy feerii świateł i elektronicznych dźwiękach muzyce bawić się będziemy do późnych godzin nocnych.

4 lipca, na Scenie nad Jeziorem, odbędzie się XXII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Podczas  festiwalu zagrają: Lwówecka Orkiestra Dęta, Koźmińska Orkiestra Dęta, Orkiestra Dęta w Środzie Wielkopolskiej, Orkiestra Dęta w Łobżenicy  oraz  Swarzędzka Orkiestra Dęta. Koncerty rozpoczną się o godzinie 16:00. Poprzedzi je przemarsz orkiestr, który wyruszy o godz. 14:30 z ul. Wrzesińskiej 28. Po przejściu przez swarzędzki Rynek, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu, orkiestry skierują się nad Jezioro Swarzędzkie.

Atrakcją tegorocznego festiwalu będą dania serwowane z popularnych i lubianych food – truck’ów. Każdy smakosz znajdzie coś dla między w godz. od 12:00 do 22:00 na parkingu przy pływalni Wodny Raj. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów. 

Radio Wielkopolska objęło patronat medialny nad Dniami Swarzędza. Zapraszamy.