Letni rozkład – autobusy pojadą rzadziej

Od czwartku w Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy. Zmieniły się również godziny kursowania wszystkich linii Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej oraz autobusów pobiedziskiej komunikacji. Nie będą wykonywane także kursy szkolne na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak wyjaśnia Mariusz Szrajbrowski, kierownik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Transportu Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz rzadziej pojadą przede wszystkim autobusy dojeżdżające do stolicy Wielkopolski.

Letni rozkład jazdy swarzędzkiej komunikacji obowiązywać będzie do 31 sierpnia włącznie.

Dodajmy, że na wakacje zmieniły się również rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej, zaś w gminie Pobiedziska według nowych godzin kursują autobusy linii nr 472 z Pobiedzisk do Tuczna, linii nr 473 dojeżdżających do Łagiewnik oraz 474 łączącego Pobiedziska z Latalicami.

To nie koniec zmian. Na okres wakacji zawieszone zostało kursowanie linii nr 489 z Siekierek do Gowarzewa, Trzeka i Kleszczewa oraz Rabowic, Zalasewa i Swarzędza.

Letni rozkład jazdy również na liniach obsługiwanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Kursy na linii nr 312 nie będą wykonywane na przystanki przy Zespole Szkół w miejscowości Bolechowo-Osiedle oraz przy ul. Stokrotkowej w Miękowie. Zawieszone zostały także kursy szkolne na liniach w Tarnowie Podgórnym i Kleszczewie.