Mieszkańcy mogą zdecydować, na co gmina wyda 1,5 mln zł

Mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz mogą sami zdecydować na jakie inwestycje i zadania zostanie wydana kwota półtora miliona złotych. Ruszyła ósma edycja Swarzędzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Mieszkańcy mają czas do końca maja na zgłaszanie swoich projektów. Następnie zebrane wnioski zostaną przeanalizowane przez urzędników, a 16 lipca ruszy głosowanie. Wzorem lat poprzednich Budżet Obywatelski został podzielony na trzy części ­– projekt główny, na który zostanie przeznaczony 1 mln zł oraz na projekty lokalne, których suma nie przekroczy 300 tys. zł oraz projekty dodatkowe do 200 tys. zł.

Budżet obywatelski w gminie Swarzędz realizowany jest od 2016 roku. Mówi burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek:

Z kolei w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego w największej wsi gminy Swarzędz, czyli w Zalasewie powstanie Active Park. Na ponad hektarowym terenie znajdzie się plac zabaw, plenerowa siłownia wraz z urządzeniami do street workout’u, plac na gry uliczne, tory do gry w bule, a także stoliki do gry w szachy. Nie zabraknie też miejsca na grill i przestrzeni do organizowania imprez plenerowych.