Swarzędzcy strażnicy ustalili i ukarali sprawców zaśmiecania

Swarzędzcy strażnicy miejscy ustalili i ukarali sprawców zaśmiecania terenów gminnych. Jeden z nich porzucił śmieci przy drodze z Uzarzewa do Święcinka. Z kolei “dzikie wysypisko” powstało przy ul. Działkowej w Wierzonce. W ubiegłym tygodniu podczas patrolowania terenów przylegających do rozlewiska Cybiny w Gruszczynie, strażnicy ujęli na “gorącym uczynku” zaśmiecania wędkarza, łowiącego tam ryby. Za karę oprócz mandatu mężczyzna posprzątał stanowisko, z którego korzystał.

Fot. Straż Miejska w Swarzędzu

Jak wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu, Piotr Kubczak we wszystkich przypadkach strażnicy ustalili właścicieli śmieci.

Sprawcy zostali ukarani mandatem w wysokości pół tysiąca złotych.

A jak zaznacza komendant swarzędzkiej Straży Miejskiej, Piotr Kubczak śmieciarze różnie argumentują swoje powody, wśród nich są różne osoby.

Śmiecą też niektórzy przedsiębiorcy. Obecnie Straż Miejska w Swarzędzu prowadzi postępowanie wobec jednego z warsztatów samochodowych.

Śmieci, również te problemowe przyjmują Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Na terenie gminy Swarzędz taki PSZOK znajduje się przy ul. Świerkowej w Rabowicach.  

Stary telewizor, uszkodzoną pralkę czy zużyty akumulator można oddać również do tzw. “gratowozu”, czyli Mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który kursuje po miastach i wsiach według ustalonego harmonogramu. Szczegółowy terminarz i wykaz miejscowości dostępny jest na stronie internetowej GOAPu.