Swarzędzka „jedynka” najlepsza w Wielkopolsce

Swarzędzkie pierwsze Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi znalazło się na 35. miejscu ogólnopolskiego rankingu szkół średnich magazynu „Perspektywy”. Szkoła znalazła się również na podium w Wielkopolsce, zajmując trzecie miejsce tuż za słynna poznańską „Dwójką” i 8 LO im. Adama Mickiewicza.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu

Ranking liceów i techników przygotowywany jest przez miesięcznik „Perspektywy” od 1999 roku. W zestawieniu brane są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, a także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Jak mówi Anna Białobrzeska, dyrektor ds. dydaktycznych I Liceum Ogólnokształcącego Fundacji EKOS w Swarzędzu szkoła daje możliwość zweryfikowania wyborów uczniów dokonanych pod koniec podstawówki i dobrego przygotowania się do egzaminów na uczelnie wyższe, kładąc duży nacisk na języki obce.

I Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu powstało w 1990 r. jako pierwsza społeczna szkoła w Wielkopolsce. Założyła ją grupa pasjonatów z Fundacji Edukacji Społecznej „Ekos”, by dać możliwość autorskiego myślenia uczniów, samodzielnego rozwiązywania problemów i  bycia kreatywnym. Do „jedynki” uczęszczają nie tylko uczniowie ze Swarzędza, ale również z Poznania, Konina i innych miejscowości.

Dodajmy, że w rankingu wojewódzkim na 9. miejscu znalazło się pilskie Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego, a na 13. II Społeczne LO. Z kolei na 22. miejscu w Wielkopolsce znalazło się Liceum Sióstr Urszulanek w Pniewach, a na 47. liceum im. Staszica w Trzciance.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska