36-latek z Trzcianki ofiarą oszustów. Stracił ponad 50 tys. zł !

Pod koniec kwietnia z mieszkańcem Trzcianki skontaktował się telefonicznie mężczyzna podający się za ,,doradcę finansowego.” Oszust wmówił mężczyźnie, że na jego portfelu kryptowalutowym znajduje się 90 tysięcy złotych.

Fot. pixabay

Na nic zdały się tłumaczenia 36-latka o nieposiadaniu takiego konta. Oszust był bardzo przekonujący. Wyjaśnił pokrzywdzonemu, że to ,,robot z automatu” zarządzał jego środkami i wygenerował taką sumę, a on sam bardzo chętnie pomoże ją wypłacić i przelać na konto bankowe.

Następnie krok po kroku instruował 36-latka, co powinien zrobić. Relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra z Komendy Powiatowej Policji w w Czarnkowie:

Oszust dodał, że na koncie kryptowalutowym zostanie pokrzywdzonemu jeszcze kwota w wysokości 25 tysięcy złotych, którą będzie mógł ,,obracać”, kupując i sprzedając tzw. Bitcoiny.

Kiedy zaniepokojony pokrzywdzony próbował zalogować się na stronę swojego banku, okazało się że jest ona zablokowana.

Następnego dnia podczas wizyty w placówce bankowej dowiedział się, że oszust mając dostęp do jego konta, zaciągnął dwie pożyczki.

Nie pozostaje nic innego jak apel o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku w tego typu przedsięwzięciach finansowych.

Oszuści, jak pokazuje przykład z Trzcianki, posługując się wyrafinowanymi technikami manipulacji, potrafią skutecznie omamić swoje ofiary wizją szybkiego i wysokiego zysku.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska