21 mln zł unijnej dotacji dla wielkopolskich samorządów

21 milionów złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 otrzyma siedem wielkopolskich samorządów na realizację projektów z zakresu edukacji i ekologicznego transportu.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

I tak wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak podpisał umowę z marszałkiem województwa wielkopolskiego, Markiem Woźniakiem o przyznanie dotacji na budowę kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą w Owińskach.

Kładka pieszo-rowerowa powstanie w miejscu historycznej przeprawy promowej, która łączyła niegdyś Radojewo z Owińskami i funkcjonowała do połowy ubiegłego wieku. Kładka ma być przedłużeniem Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego na zachodnim brzegu Warty i szlaków turystycznych po stronie wschodniej – takich jak Cysterski Szlak Rowerowy czy Szlak Kościołów Drewnianych. Docelowo ma być tutaj doprowadzona również Wartostrada, którą rowerzyści będą mogli dojechać do Poznania.

Z kolei gmina Swarzędz otrzymała milion 153 tys. zł na stworzenie trasy rowerowej od ul. Rivoliego w Zalasewie do Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego przy swarzędzkim dworcu kolejowym.

Natomiast do gminy Kostrzyn trafi 377 tys. zł unijnego dofinansowania na budowę ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy rejon ulicy Warszawskiej wzdłuż cieku Strumień do węzłów przesiadkowych Kolei Wielkopolskich i Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska