Blisko 2 miliardy złotych dla Wielkopolski z Polskiego Ładu

1 980 055 704,53 złotych trafi do wielkopolskich samorządów z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Jak przekonywał wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński “dzięki programowi Polski Ład rzeczywistość w Polsce i Wielkopolsce zmieni się diametralnie. W pierwszym naborze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych do Wielkopolski trafi prawie 2 mld zł. Jest to olbrzymia kwota wsparcia dla małych gmin, dla miasteczek, ale także dla dużych aglomeracji jak Poznań, Kalisz, Konin, czy też Piła”:

W ramach pierwszego rozdania środki trafią do wszystkich gmin i powiatów w Wielkopolsce na realizację ponad 370 inwestycji. Najwięcej środków otrzyma stolica Wielkopolski:

Do Piły trafi 16 mln 650 tys. zł na modernizację stadionu żużlowo-piłkarskiego oraz 12 mln zł na przebudowę obwodnicy północnej powiatu pilskiego. Powiat obornicki ma otrzymać blisko 15 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Gorzewo – Ryczywół.  Gmina Swarzędz dostanie ponad 13,5 mln zł na budowę i rozbudowę dróg.

Ponadto 10 mln 800 tys. zł trafi do Czarnkowa na przebudowę amfiteatru w Parku im. Staszica, a niespełna 10 mln zł otrzyma Kostrzyn na kompleksową budowę i modernizację 14 ulic. Podobną kwotę dostaną Pobiedziska na budowę południowej obwodnicy miasta.

Przewidziano również środki w kwocie niespełna 9,5 mln zł na rozbudowę szkoły podstawowej w Nowej Soli w gminie Wronki.