Czarnków: trwają poszukiwania zwyrodnialca, który strzelał do psa

Policja z Czarnkowa prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy znęcania się nad psem.

Przypomnijmy: ranne zwierzę znaleziono 25 czerwca przy obwodnicy Czarnkowa na trasie Brzeźno – Śmieszkowo.

Fot. KP Policji w Czarnkowie

„Czarny” – bo takie imię otrzymał pies – miał w ciele ponad 50 śrutowych pocisków. Połowa z nich utkwiła w jego głowie. Pies nie widzi, ma anemię. Przeszedł operację w jednej z podpoznańskich klinik weterynaryjnych. Prawdopodobnie czekają go następne.

Jak przypomina komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Wszelkie informacje, które mogą się przyczynić do ustalenia sprawcy tego zdarzenia lub właściciela psa, należy kierować do Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie lub na policyjny nr alarmowy 112.

Czarnkowscy policjanci szczególnie proszą o pomoc osoby, które 25 czerwca przemieszczały się drogą wojewódzką 178 na odcinku Brzeźno – Śmieszkowo.

Na portalu ratujemyzwierzaki.pl trwa zbiórka na dalsze leczenie i opiekę nad “Czarnym”, którą zorganizował obornicki Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Do tej pory dzięki zaangażowaniu ponad 1200 osób udało się zebrać już ponad 53 tys. zł.

www.ratujemyzwierzaki.pl/czarnyofiarazwyrodnialca