Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

W Sylwestra i Nowy Rok inaczej funkcjonować będzie komunikacja publiczna w gminach: Murowana Goślina, Czerwonak, Swarzędz, Kostrzyn, Pobiedziska i w samym Poznaniu.

Fot. Pixabay

W Sylwestra w Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Swarzędzu i Poznaniu komunikacja funkcjonować będzie według sobotniego rozkładu jazdy. Z kolei w Pobiedziskach i Kostrzynie autobusy będą jeździć tak jak w dzień roboczy, ale tylko do godz. 15.

W związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się w sylwestrową noc nie będą wykonywane nocne połączenia linii 342 z Przebędowa przez Murowaną Goślinę, Bolechowo, Owińska, Czerwonak i Koziegłowy do ronda Śródka w Poznaniu. Zawieszona będzie również nocna linia nr 400 z os. Raczyńskiego w Swarzędzu przez Gruszczyn i Kobylnicę do poznańskiej Śródki.

W stolicy Wielkopolski tramwaje i większość autobusów kursować będzie do godz. 21, po czym na trasy wyjadą autobusy nocne. Komunikacja nocna funkcjonować będzie aż do południa w dniu 1 stycznia 2021 roku.

W Nowy Rok w gminie Swarzędz, Czerwonak i Murowana Goślina autobusy będą jeździć bez ograniczeń według rozkładu świątecznego.

Dodajmy, że w Sylwestra nie będą pobierane opłaty za postój strefie płatnego parkowania w Swarzędzu.

Rozkład jazdy powinni sprawdzić również pasażerowie Kolei Wielkopolskich, gdyż część kursów nie będzie realizowana w Sylwestra i Nowy Rok. Godziny odjazdów pociągów można sprawdzić m.in. na portalu pasażera PKP Polskich Linii Kolejowych