Komunikacja w Wigilię i święta

W Wigilię nie będą czynne urzędy gmin, w których można złożyć np. wniosek o wydanie dowodu osobistego. Kierowcy nie załatwią tez spraw związanych z rejestracją auta czy uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami w filiach wydziału komunikacji starostwa powiatowego. Inaczej będzie funkcjonować również komunikacja publiczna w aglomeracji poznańskiej.

Fot. UM Sosnowiec/materiały prasowe

W Wigilię w Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Swarzędzu i Poznaniu komunikacja funkcjonować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Z kolei w Pobiedziskach i Kostrzynie autobusy będą jeździć jak w dni robocze, ale tylko do godz. 15.

24 grudnia przez cały dzień nie będą kursować autobusy linii nr 341 do Murowanej Gośliny oraz linii nr 388, 392, 394, 396 i 397 jeżdżące na terenie gminy Czerwonak.

W stolicy Wielkopolski tramwaje i większość autobusów kursować będzie tylko do godz. 16, po czym na trasy wyjadą autobusy nocne. Komunikacja nocna funkcjonować będzie aż do południa zarówno 25 jak i 26 grudnia.

W Murowanej Goślinie i Czerwonaku w oba dni świąt Bożego Narodzenia obowiązywać będzie niedzielny rozkład jazdy. Bez ograniczeń kursować będą autobusy linii nr 342 i 348, a kursy na liniach nr 320 i 321 realizowane od godz. 12.
Swarzędzkie autobusy w świąteczny piątek i sobotę będą kursować według niedzielnego rozkładu jazdy bez ograniczeń. W święta nie będą kursować gminne autobusy w Kostrzynie i Pobiedziskach.

Dodajmy, że w Wigilię nie będą pobierane opłaty za postój strefie płatnego parkowania zarówno w Swarzędzu jak i Poznaniu.

Rozkład jazdy powinni sprawdzić również pasażerowie Kolei Wielkopolskich, gdyż część kursów nie będzie realizowana w Wigilię i święta.