Nawet 3 tys. zł na “działania lokalne”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Trakt Piastów” we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłosiły konkurs grantowy. W ramach programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności organizacje, instytucje oraz grupy mogą starać się o dofinansowanie działań, które zakładają współdziałanie mieszkańców i integrują lokalną społeczność.

Fot. mat. org.

– Beneficjentami mogą być organizacje oraz grupy, które mają siedzibę na terenie jednej z gmin: Czerwonak, Gniezno, Kleszczewo, Kłecko, Kostrzyn, Łubowo, Mieleszyn, Pobiedziska oraz Swarzędz. Zadania, które będą zaplanowane w ramach konkursu muszą odbyć się w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców, wykluczyć musimy samo miasto Swarzędztłumaczy Małgorzata Blok, dyrektor biura Lokalnej Grupy Działania “Trakt Piastów”.

W tym roku priorytet mają autorzy projektów, którzy przewidują działania zmniejszające negatywne skutki epidemii.

– W momencie kiedy organizacja zdecyduje się złożyć taki projekt w odpowiedzi na nasze wezwanie walki z pandemią jest zwolniona z obowiązku wnoszenia wkładu finansowego w swój projekt. Wtedy tylko praca wolontariuszy będzie wkładem w realizację projektu – dodaje Małgorzata Blok z Lokalnej Grupy Działania “Trakt Piastów”.

Więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania “Trakt Piastów”.

Skomentuj wiadomość