Ponad 115 tysięcy Wielkopolan nie wykorzystało jeszcze bonu turystycznego

Ponad ¼ bonów turystycznych w Wielkopolsce nie została jeszcze wykorzystana. W maju z bonu turystycznego skorzystało 152 tysiące Wielkopolan, pod koniec wakacji było to już 300 tysięcy.

Fot. Pixabay

Do tej pory w Wielkopolsce aktywowano ponad 315 tysięcy bonów turystycznych. Mówi rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Karol Jagielski:

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, co ważne tylko na terenie Polski. Bon nie podlega też wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Świadczenie w wysokości pół tysiąca złotych przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie 500+. W przypadku niepełnosprawnego dziecka rodzice dostaną drugi bon o wartości 500 zł. Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS.

Na wykorzystanie bonu turystycznego jest czas do końca marca, jednak wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie przedłużony do końca września przyszłego roku. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy wydłużający termin ważności świadczenia, tak by zainteresowani mogli wykorzystać środki finansowe na wypoczynek nie tylko podczas ferii zimowych, ale również letnich wakacji.