Powiat nagrodził najlepszych uczniów

Aż 116 uczniów szkół prowadzonych przez powiat poznański otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce, którzy mieli średnią co najmniej 5,0. O stypendium w kwocie 250 złotych miesięcznie ubiegać mogą się uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym.

Fot. Pixabay

Średnią 6,0 miała Maja Hipś z Zespołu Szkół w Kórniku. Nagrodzono także Martę Stanisławską z Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu, która uzyskała średnią 5,8 czy Michała Pytela z Zespołu Szkół w Bolechowie ze średnią 5,68. Mówi wicestarosta Tomasz Łubiński:

Przyznano również Nagrody Starosty Powiatu Poznańskiego za wybitne osiągnięcia podczas olimpiad i konkursów naukowych, a także zawodów sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Wyróżniono również uczniów szkół branżowych co jest niespotykane w kraju. O szczegółach mówi dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Monika Lis-Nożyńska:

Uczniowie nagrodzeni za wybitne osiągnięcia otrzymali nagrody finansowe w wysokości od 600 zł do 5 tysięcy złotych. Nagrody Starosty Poznańskiego otrzymało w sumie 25 uczniów szkół, w tym 17 branżowych.