Problemy w punktach szczepień

Otrzymujemy od naszych słuchaczy sygnały dotyczące problemów ze szczepieniami.

Fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Pani Dorota Kaczmarek z Szamotuł kilkukrotnie próbowała telefonicznie skontaktować się z punktem w szpitalu tymczasowym, na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich, by zmienić termin drugiego szczepienia. Jednak bezskutecznie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jak zapewniła nas rzeczniczka wielkopolskiego oddziału, Marta Żbikowska-Cieśla sygnał zostanie sprawdzony.

W takim przypadku należy nadal próbować kontaktować się z konkretnym punktem szczepień lub w drodze wyjątku podjechać osobiście. Należy jednak uzasadnić powód zmiany terminu, gdyż punkty otrzymują określoną ilość szczepionek na dany termin, by nie zmarnowały się.

Z kolei pan Dariusz Krygier z Wagowa koło Pobiedzisk miał w piątek umówione szczepienie w punkcie w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.

Jak się dowiedzieliśmy powodem takiej sytuacji było opóźnienie w dostawie szczepionek. Pan Dariusz ma na szczęście wyznaczony nowy termin.

Problemy dotyczące szczepień można zgłaszać pod numerem infolinii 989.

Mają Państwo podobne problemy lub inną sprawę, która wymaga naszej interwencji? Telefon interwencyjny jest do Państwa dyspozycji: 691 692 692

Skomentuj wiadomość