Przed nami Sylwester – uważajcie z fajerwerkami!

Przed nami sylwestrowa noc – nie zabraknie okazji do spotkań w gronie najbliższych. Nieodłącznym elementem powitania nowego roku są fajerwerki.

Fot. Pixabay

Przy zakupie środków pirotechnicznych warto pamiętać o kilku zasadach. Jakich? To wyjaśnia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, asp. Karolina Górzna-Kustra.

Należy również sprawdzić, czy obudowa materiałów pirotechnicznych nie posiada pęknięć, przerwań i wybrzuszeń. Pod żadnym pozorem nie należy odpalać fajerwerków w pobliżu drzew, czy linii energetycznych. Ważne, by nie pochylać się nad ładunkiem – ten może niespodziewanie eksplodować i wyrządzić nam krzywdę.

Warto przestrzegać tych zasad, by sylwestrowe szaleństwo nie skończyło się tragedią – co roku w okresie noworocznym dochodzi do licznych poparzeń, pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych.

Przypomnijmy, że materiały pirotechniczne mogą być używane w miejscach publicznych tylko 2 dni w roku – 31 grudnia i 1 stycznia. Z kolei sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska