Startuje “Złota Żaba”

Od blisko 30 lat organizowany jest konkurs “Złota Żaba” dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którego celem jest nagrodzenie tych, którzy przy rozwiązywaniu zadań wykażą się umiejętnością logicznego i niestereotypowego myślenia.

Fot. mat.org.

Jak zaznacza Wojciech Pogasz z Fundacji Edukacji Społecznej EKOS konkurs “Złota Żaba” kierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Uczestnicy konkursu będą rozwiązywać zadania z języka polskiego i literatury lub matematyki.

Siódmo i ósmoklasiści, którzy wezmą udział w “Złotej Żabie” będą rozwiązywać zadania, które układa doświadczony zespół nauczycieli prowadzonych przez fundację swarzędzkich szkół społecznych, we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UAM oraz Katedrą Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest to już 29. edycja konkursu.

Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów do konkursu do 29 października na stronie internetowej organizatora – www.zlotazaba.pl. Drugi etap “Złotej Żaby” odbędzie się w marcu. Finał zaplanowano wiosną przyszłego roku.

Na laureatów do 20. miejsca i wyróżnionych czekają prestiżowe statuetki Złotej Żaby, książki, nagrody rzeczowe oraz prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu. Nagrodzeni zostaną również nauczyciele zdobywców najwyższych miejsc.