Wyremontują 16-kilmetrowy odcinek krajowej “10”. Remont czeka też DK11

16-kilometrowy odcinek krajowej “10-tki” pomiędzy Piłą a Śmiłowem zostanie wyremontowany.

Fot. GDDKiA Poznań

Do tej pory Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont 9-kilometrowego odcinka pomiędzy Okalińcem a Śmiłowem, a później na fragment drogi od Piły do Jeziorek. Teraz ogłoszony został trzeci przetarg – na remont drogi na odcinku Jeziorki – Śmiłowo.

Jak zaznacza rzeczniczka wielkopolskiego oddziału GDDKiA, Alina Cieślak w ramach zadania wykonawca będzie musiał również przygotować projekt czasowej organizacji ruchu, przeprowadzić remont nawierzchni wraz z wymianą podbudowy  bitumicznej, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej nawierzchni. Remont miałby rozpocząć się w wakacje.

To nie jedyne prace jakie prowadzone będą na 10-tce. Planowana jest przebudowa mostu nad Gwdą w Pile.

Pilanie nie muszą się obawiać paraliżu miasta, gdyż zanim wykonawca rozpocznie rozbiórkę istniejącego mostu będzie musiał wybudować tymczasową przeprawę. Tymczasowy most będzie najprawdopodobniej pontonowy, ale to określi oferta wykonawcy. Nowy most nad Gwdą ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

To nie koniec drogowych inwestycji. W tym roku na zlecenie GDDKiA przeprowadzony zostanie remont nawierzchni na krajowej “11” na odcinku Ruda – Parkowo – Różnowo.

Fot. GDDKiA