Zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała VAT i prała brudne pieniądze

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała VAT i prała brudne pieniądze. W ubiegłym tygodniu na terenie Wielkopolski zatrzymano cztery osoby, którym zarzucono m. in. w udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, wystawianie nierzetelnych faktur VAT i narażenie Skarbu Państwa na straty w podatku VAT na ponad 9 mln złotych.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu

W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczono dokumentację finansowo-księgową i 60 tysięcy złotych w gotówcewyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Na wniosek prokuratora wobec jednego z podejrzanych sąd aresztował jednego z mężczyzn. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z innymi podejrzanymi. Dodatkowo na jednego z podejrzanych prokurator nałożył poręczenie majątkowe.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w lutym ubiegłego roku, a zarzuty przedstawiono łącznie 19 osobom. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska