Znamy najlepsze szkoły w Wielkopolsce

Poznańska „Dwójka” i „ósemka” oraz Liceum św. Marii Magdaleny – to najlepsze szkoły w Wielkopolsce. Ogłoszono wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół średnich Fundacji „Perspektywy”.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu

Czwarte miejsce w Wielkopolsce i zarazem 64. w kraju zajęło II Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Pile, a piąte swarzędzkie I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi:

Jak dodaje Anna Białobrzeska, dyrektor ds. dydaktycznych I Liceum Ogólnokształcącego Fundacji EKOS w Swarzędzu, szkoła daje możliwość zweryfikowania wyborów uczniów dokonanych pod koniec podstawówki i dobrego przygotowania się do egzaminów na uczelnie wyższe, kładąc duży nacisk na języki obce:

Dodajmy, że wśród 10. najlepszych wielkopolskich liceów znalazł się pilski ogólniak Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko, zaś wśród techników trzecie miejsce zajęło to w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, na 9. miejscu w Wielkopolsce znalazło się Technikum nr 2 w Złotowie, a tuż za nim Technikum nr 1 w Pile.

Ranking liceów i techników przygotowywany jest przez miesięcznik i fundację „Perspektywy” od 1999 roku. W zestawieniu brane są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, a także sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska