Od jednej puszki do zakupu AED. Wielki sukces OSP Kłodzisko!

Ponad 8 ton złomu zebrali strażacy z OSP Kłodzisko w Gminie Wronki na zakup defibrylatora AED, czyli sprzętu ratującego życie.

Fot. OSP Kłodzisko

Dzięki dużej mobilizacji i zaangażowaniu lokalnej społeczności, po 9 godzinach zbiórki ilość zebranych złomów stalowych, akumulatorów czy silników elektrycznych była już tak duża, że przewyższyła ona najśmielsze oczekiwania inicjatorów  – mówi druh Jakub Królski, z OSP Kłodzisko.

Główna część akcji odbyła się 24 lipca, kiedy to część druhów udała się do sołectwa Pakawie i Biezdrowa, aby tam odbierać metalowe odpadki od mieszkańców. Inni strażacy zbierali w tym czasie złom w Kłodzisku i sołectwie Pożarowo. Dodatkowo, przed remizą OSP Kłodzisko stanął specjalny kontener, do którego mieszkańcy mogli samodzielnie wrzucić potrzebne odpadki i tym samym wesprzeć całą zbiórkę.

Zakupiony defibrylator ma być zamontowany przy remizie w Kłodzisku. Strażacy podkreślają, że w ich jednostce jest wielu młodych druhów, którzy są chętni do dalszego działania, więc kolejne społeczne inicjatywy OSP Kłodzisko powinny być tylko kwestią czasu.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska