Uwaga pasażerowie. Zmienił się rozkład jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich i Polregio. Na trasy wyjedzie również więcej autobusów w poszczególnych gminach.
Przywrócone zostały zawieszone połączenia kolejowe w związku z pandemią koronawirusa. Więcej pociągów jeździ z Poznania w kierunku Gniezna czy Wrześni.
W związku z pracami na linii kolejowej Opalenica – Poznań Główny pasażerowie powinni na bieżąco sprawdzać godziny kursowania poszczególnych pociągów, gdyż zmieniać będzie się rozkład jazdy. Szczegóły na stronie internetowej Kolei Wielkopolskich.
Na trasę wyjechało również więcej autobusów w poszczególnych gminach. W związku z zakończeniem przebudowy ulicy Gdyńskiej w Koziegłowach na swoje trasy powracają autobusy linii nr 320, 321 i 323.
Z początkiem września przywrócony został zasadniczy rozkład jazdy swarzędzkiej komunikacji. Zwiększyła się częstotliwość kursowania linii nr 401 i 405 dojeżdżających do poznańskiej Śródki, a nieznacznie swoją trasę zmienił autobus „498”, który teraz jeździ ulicami Dworcową i Kościuszki.
Od poniedziałku zmieniły się rozkłady jazdy wszystkich autobusów w gminie Pobiedziska. W związku z remontem drogi pomiędzy Kapalicą a węzłem S5 Iwno autobusy linii nr 476 pomiędzy godz. 10 a 14 dojeżdżają tylko do Kociałkowej Górki, do Pobiedzisk wracają przez Wagowo.
Zmiany również w gminie Kostrzyn. Autobusy jeżdżą częściej, przywrócone zostały kursy szkolne. Ponadto pojazdy oznaczone numerem 464 umożliwiają teraz mieszkańcom Siedlca, Siedleczka, Leśnej Grobli i Brzeźna szybszy dojazd do Kostrzyna, gdyż autobus jeździ teraz drogą krajową nr 92.
Dodajmy, że od lipca obowiązuje nowa taryfa opłat ZTM. Uczniowie nie mają już bezpłatnych przejazdów na liniach jeżdżących w Poznaniu, gminie Czerwonak, Murowana Goślina czy Suchy Las. Rodzice mogą zakupić dla swoich pociech roczny bilet specjalny w cenie 60 złotych, który upoważnia do korzystania ze wszystkich linii w każdej strefie biletowej na terenie aglomeracji poznańskiej.
Pasażerowie nadal zobowiązani są do zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki bądź przyłbicy. Nadal ograniczona jest też liczba przewożonych osób, o ilości pasażerów mogących wsiąść do pojazdu informują specjalne kartki informacyjne na drzwiach autobusu bądź pociągu.