Czy liczba dróg rowerowych jest wystarczająca, a sygnalizacja świetlna uwzględnia cyklistów? Poruszający się na dwóch kółkach znów mogą wypełnić ankietę przygotowaną przez naukowców i przekazać organizatorom ruchu drogowego informację, a wszystko to w ramach przeprowadzanej ankiety w ramach Międzynarodowego Badania Klimatu Rowerowego, kierowanej przede wszystkim do mieszkańców gmin aglomeracji poznańskiej.
O szczegółach mówi Andrzej Górczewski, rzecznik Stowarzyszenia Metropolia Poznań, które tworzą Powiat Poznański, stolica Wielkopolski, a także gminy m.in. Czerwonak, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły czy Tarnowo Podgórne:
Badanie prowadzone jest na stronie www.rowerowyklimat.pl do końca roku.
W poprzednich badaniach mieszkańcy Metropolii Poznań najlepiej ocenili przyjemność z jazdy. Najgorsze noty dotyczyły bezpieczeństwa jazdy po jezdniach oraz objazdów robót drogowych, które – w ich ocenie – rzadko uwzględniają potrzeby rowerzystów.
Najlepiej na rowerach czuli się mieszkańcy gmin Tarnowo Podgórne, Oborniki i Czerwonak, najgorzej rowerzyści z Mosiny, Komornik i Buku.