Madagaskar – wyspa lemurów. Z czego jeszcze słynie?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Fot. materiały prasowe

Położony na Oceanie Indyjskim Madagaskar to kraj kojarzony głównie z lemurami, ale to także wakacyjny raj. Piaszczyste plaże, zachwycające wyspy, turkusowy ocean i doskonała baza hotelowa to wizytówki tego kraju. Z czego jeszcze słynie Madagaskar i co trzeba wiedzieć przed podróżą? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Madagaskar – zachwycająca natura

Madagaskar zachwyca przede wszystkim swoim naturalnym bogactwem. Narodowym drzewem Madagaskaru jest baobab. Aż 6 z 8 gatunków tego drzewa to endemiczne gatunki występujące tylko tutaj. Na Madagaskarze znajduje się też Aleja Baobabów – jeden z symboli kraju. Żyje tu ok. 350 gatunków gadów, a przez ostatnie kilkanaście lat naukowcy odkryli tu ponad 700 nowych gatunków zwierząt! Jest to m.in. najmniejsza jaszczurka na świecie – Brookesia Minima, której dorosły osobnik ma mierzy zaledwie 1,2 cm. Na Madagaskarze występuje ponad 6000 roślin, które spotkać można tylko tutaj. Dodatkowo w skalistym masywie Tsingy de Bemhara, który jest niedostępny dla ludzi, mieszka aż 90% endemicznych gatunków fauny i flory.

Fot. materiały prasowe

Chyba każdy kojarzy Madagaskar z lemurami. Występuje tu ok. 100 gatunków tych zwierząt, a 75% wszystkich lemurów świata zamieszkuje właśnie tutaj. Z łatwością spotkasz tu braci i stryjcio Króla Juliana, przedstawiciela gatunku Katta.

Fot. materiały prasowe

Jaka jest pogoda na Madagaskarze?

Madagaskar położony jest w strefie klimatu równikowego i występują tu dwie pory roku – zima i lato. Przypadają one odwrotnie do tych na kontynencie europejskim. Różnią się również temperaturami, bo na Madagaskarze, niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, zawsze trafisz na wysoką temperaturę i ciepłą wodę w oceanie. Na najpopularniejszej wśród turystów wyspie Madagaskaru – Nosy Be, średnia temperatura roczna to 24 st. C, a najcieplejszym miesiącem w roku jest styczeń z temperaturami ok. 30°C. Około 30 st. jest tutaj również w grudniu i lutym, więc polska zima to doskonały czas na plażowanie na wybrzeżu Madagaskaru. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek i zwiedzanie optymalnym okresem na wizytę tutaj będą miesiące od maja do października z temperaturami ok. 22-25 st. C. Wakacje w tym rajskim zakątku świata możesz spędzić, wybierając wakacje z polskim biurem podróży. Komfortowy przelot, wysokiej klasy hotele, opiekę polskojęzycznego rezydenta na miejscu i długą listę dodatkowych wycieczek zapewni Ci wybór jednej z ofert wylotów na Madagaskar z ITAKĄ.

Wakacje na Madagaskarze – co zobaczyć?

Będąc na Madagaskarze, warto wybrać się na jedną z wielu plantacji przypraw, zwłaszcza tych, na których rośnie wanilia. Kraj jest największym eksporterem tej przyprawy na świecie, a ta pochodząca z Madagaskaru jest też najwyższej jakości. Na wyspie znajduje się także jedyny zachowany i znany cmentarz piratów, który nieco podważa tezę o tym, że piraci żyli i umierali na wodzie. Ci pływający po Oceanie Indyjskim mieli tu nawet swoje nieformalne państwo. Inną wspaniałą atrakcją jest wizyta u lemurów. Przewodnik zabierze Cię do miejsca, w którym żyją te urocze futrzaki. Na miejscu można je podglądać, a nawet karmić.

Madagaskar – na plaży czy aktywnie?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujesz, wybór Madagaskaru jest doskonałym pomysłem. Miłośnicy słodkiego lenistwa wypoczną tutaj na plażach jak z bajki, z miękkim, białym piaskiem, w cieniu palm kołyszących się na wietrze, korzystając z ciepłych promieni słonecznych. Osoby, które wolą aktywny wypoczynek, mogą nie tylko zwiedzać i odkrywać kolejne wyspy należące do kraju. Wybrzeże Madagaskaru jest też świetnym miejscem, by spróbować swoich sił w nurkowaniu i snurkowaniu oraz innych sportach wodnych – kite- i windsurfingu. Na lądzie warto wybrać się na trekking, przejażdżkę 4×4 lub po prostu długi spacer brzegiem oceanu.

Fot. materiały prasowe

Jak przygotować się do podróży na Madagaskar?

Przed wylotem na Madagaskar koniecznie sprawdź wymogi wjazdowe do tego kraju. Do przekroczenia granicy konieczny jest paszport, ale nie są wymagane szczepienia. Nie zapomnij o odpowiednim spakowaniu walizki – zabierz letnie ubrania, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z wysokim filtrem. Przydać może się też repelent w sprayu. A jeśli zależy Ci na dobrym ubezpieczeniu, opiece rezydenta na miejscu i pomocy w razie niespodziewanych sytuacji, wybierz wakacje z biurem podróży. Więcej wskazówek, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na Madagaskar, znajdziesz w eksperckim artykule na blogu Itaki – czytaj tutaj.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®